Wyjazdy integracyjne Kraków

Wyjazdy integracyjne Kraków

Skarby Krakowa: z wizytą w kościele Dominikanów

Kościół Dominikanów zaliczany jest do najcenniejszych zabytków sakralnych, jakimi może się pochwalić Kraków. To jeden z tych obiektów, którego w czasie wycieczki po Starym Mieście pominąć nie można. Dlaczego to miejsce jest tak ważne? Co każdy z nas powinien wiedzieć na temat tego zabytku?

Wyjazdy integracyjne Kraków
Wyjazdy integracyjne Kraków

Kościół Dominikanów może się pochwalić przede wszystkim długą historią. Wzniesiony w połowie XIII stulecia, jest jednym z obiektów ufundowanych przez polskich władców, sprowadzających do Krakowa przedstawicieli różnych zgromadzeń zakonnych. Dominikanie należeli to jednych z tych zgromadzeń, które w ówczesnej stolicy Polski dość szybko doczekały się własnej świątyni. Dziś jej wnętrze jest ważnym punktem w programie każdej wycieczki po mieście, a zwiedzanie kościoła sprawia wiele radości miłośnikom historii oraz sztuki sakralnej. Czym może oczarować zwiedzających ta świątynia? Każdy fotograf może wykonać tu przepiękne zdjęcia.

Wyjazdy integracyjne Kraków
Wyjazdy integracyjne Kraków

Kościół Dominikanów to przede wszystkim wspaniałe mauzolea, które powstały dla najważniejszych rodów magnackich dawnego Krakowa. Najlepiej zwiedzać go z przewodnikiem. To również wspaniałe kaplice, które czarują turystów swym wyposażeniem oraz wspaniałymi dekoracjami. W przestronnym wnętrzu obiektów godnych zobaczenia jest wiele. Zadziwiają gotyckie krużganki oraz piękna kaplica Matki Boskiej Różańcowej. Płyta nagrobna Kallimacha to kolejna perełka, której w czasie zwiedzania kościelnego wnętrza nie można pominąć. Dla wielu osób najciekawszym nagrobkiem jest tu jednak neogotycki nagrobek generała Jana Skrzyneckiego, który do dziś przypomina o jednym z bohaterów powstania listopadowego. W czasie zwiedzania kościoła koniecznie trzeba też zajrzeć do kaplicy Myszkowskich z I połowy XVII wieku oraz do kaplicy Lubomirskich, znanej ze wspaniałych dekoracji. Dla miłośników sztuki wczesnobarokowej prawdziwym rarytasem jest jednak tutejsza kaplica Zbaraskich, w której podziwiać można reprezentacyjne nagrobki wykonane z czarnego marmuru.

Wyjazdy integracyjne Kraków

Kościół Dominikanów, leżący tak blisko Rynku Głównego, ulicy Grodzkiej oraz Zamku Wawelskiego, jest jednym z kilkuset zabytkowych obiektów, którymi może się pochwalić Kraków. By poznać wszystkie tajemnice tego miasta, trzeba tu spędzić kilka dni. Turyści, którzy planują dłuższe wycieczki po stolicy Małopolski, mogą skorzystać ze świetnie rozwiniętej infrastruktury turystycznej tego miasta. Kraków to liczne hotele, w których noclegi mogą zadowolić nawet tych najbardziej wymagających turystów. To również liczne hostele, w których czekają na gości znacznie tańsze noclegi. Dzięki takiej ofercie oraz licznym lokalom gastronomicznym, każdy może miło i efektywnie spędzać czas w Krakowie. Poznawanie jego zabytków z pewnością stanie się wspaniałą przygodą, szczególnie dla osób potrafiących docenić piękno dawnej architektury. Kraków to idealne miejsce na wyjazdy integracyjne, dużo firm z tego korzysta.

5 thoughts on “Wyjazdy integracyjne Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *