Wyjazdy integracyjne Karpacz

Wyjazdy integracyjne Karpacz

Wyjazdy integracyjne Karpacz

Jeśli jeszcze nigdy nie byłeś w Karpaczu, najwyższa pora go odwiedzić, choćby w następny pogodny weekend. To miasto położone u podnóża najwyższej góry Karkonoszy, zachwyca malowniczymi widokami i wieloma atrakcjami pomyślanymi z myślą o turystach. Dobry fotograf miałby tu co robić. Jeśli obawiasz się o noclegi Karpacz posiada naprawdę rozbudowaną sieć hoteli, pensjonatów, domków i kwater do wynajęcia, w bardzo przystępnych cenach.

Wycieczki do Karpacza
Wycieczki do Karpacza

Tradycyjnie zwiedzanie warto rozpocząć od obejrzenia najbardziej chyba znanej i charakterystycznej budowli tego miasta, kościółka Wang, która do Karpacza zawędrował z Norwegii, a jego powstanie datuje się na XII – XII wiek. Warto zwrócić tam uwagę na drzwi, pokryte runami. Kościół Wang znajduje się w Karpaczu Górnym, przy ulicy Na Śnieżkę 8. Kolejnym obowiązkowym punktem wizyty w Karpaczu, szczególnie jeśli podróżujemy z dziećmi, jest wizyta w Miejskim Muzeum Zabawek. Dobrze jest zarezerwować na to choćby godzinę. Można przejść tam prosto z Kościółka Wang, znajduje się ono bowiem również w Karpaczu Górnym, przy ulicy Karkonoskiej 5.

Po wejściu przywitają nas lalki i zabawki z całego świata, z różnych epok. Można przenieść się tam w inny świat. Trochę inną atrakcją będzie wizyta na torze saneczkowym „Kolorowa”, o dziwo miejsce to oblegają nie tylko dzieci. Obiekt czynny jest cały rok, oferują długą na 1, 5 kilometra letnią rynnę saneczkową, saneczki na torach i trampolinę. Znajduje się blisko centrum, na ulicy Parkowej 6.

Wyższe rejony

Jeśli myślimy już o tym, by przenieść się w wyższe rejony, a nie mamy ochoty na mozolną drogę pod górę, warto skorzystać z wyciągu krzesełkowego na Kopę. Dwukilometrowa trasa kończy się u stóp Śnieżki. Podczas jazdy czekają niezapomniane widoki. Start z ulicy Turystycznej 4. Śnieżka to punkt obowiązkowy takiej wyprawy. Spod górnej stacji kolejki linowej idzie się czarnym szlakiem aż do podnóża góry, następnie, czerwonym, dość stromym szlakiem na samą górę (ten odcinek ma około kilometra). Najlepiej robić to z przewodnikiem. Oczywiście przed wyjściem należy zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie i coś ciepłego do założenia na wypadek zmian pogody. Na szczycie znajdziemy, oprócz zapierających dech w piersiach widoków, kaplicę świętego Wawrzyńca z XVII wieku i obserwatorium meteorologiczne. Na zejście można wybrać łagodniejszą trasę drogi Jubileuszowej.

Wyjazdy integracyjne Karpacz
Wyjazdy integracyjne Karpacz

Po powrocie turyści zwykle chętnie korzystają z oferty licznych restauracji i knajpek. Jest to doskonałe miejsce na wyjazdy integracyjne czy wycieczki szkolne.

2 thoughts on “Wyjazdy integracyjne Karpacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *