Wycieczki w Góry Stołowe – Duszniki-Zdrój

Wycieczki w Góry Stołowe – Duszniki-Zdrój

Wycieczki w Góry StołoweDuszniki-Zdrój

Duszniki Zdrój to nie tylko jeden z najważniejszych kurortów na Dolnym Śląsku. To ważna miejscowość wypoczynkowa, która może stać się celem niejednej wycieczki czy imprezy integracyjnej. Położenie na terenie Gór Stołowych oraz gęsta sieć szlaków turystycznych prowadzących po okolicy to wielki walor kurortu. Sama miejscowość zachwyca swą zabudową, festiwalami Chopinowskimi oraz ciekawym parkiem zdrojowym. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tym uzdrowisku? Dlaczego Duszniki Zdrój są miejscowością idealną na wyjazdy integracyjne dla tych, którzy cenią sobie możliwość wypoczynku w pięknej scenerii oraz piesze wędrówki?

Atrakcje Gór Stołowych: z wizytą w Dusznikach

Duszniki Zdrój swą specyfikę zawdzięczają kilku czynnikom. Jest to przede wszystkim kurort, który może się pochwalić długą historią. Już w I połowie XIX wieku było to uzdrowisko znane i cenione. Spędzający tu wczasy turyści mogą odkrywać piękno uzdrowiskowej zabudowy, zabytkowe wille i pensjonaty, mogą też spacerować po pięknym parku zdrojowym. Czeka też na nich wiele ciekawych obiektów, które przypominają o tak ważnym w dziejach miejscowości przemyśle papierniczym. Najlepiej o tym wszystkim opowie miejscowy przewodnik. Już w XVI wieku papiernictwo było jedną z najważniejszych gałęzi lokalnej gospodarki, a wiele osób do dziś kojarzy Duszniki właśnie z młynami papierniczymi. Jeden z nich jest zresztą największą atrakcją kurortu, a urządzone w nim muzeum chętnie odwiedzają wycieczki z całej Polski. Jakimi atrakcjami, oprócz słynnego Muzeum Papiernictwa mogą się pochwalić Duszniki Zdrój?

Wycieczki w Góry Stołowe
Wycieczki w Góry Stołowe

Ciekawy układ urbanistyczny oraz zabudowa tej miejscowości z pewnością zasługują na uwagę. Rynek otoczony zabytkowymi kamienicami może oczarować każdego. Wiele z tych budowli zachwyca renesansową lub barokową formą, a ich fasady przyciągają uwagę licznymi dekoracjami. Renesansowy ratusz zalicza się tu do najważniejszych zabytków, uwagę przyciąga też późnogotycki kościół parafialny św. Piotra i Pawła. Dawny młyn papierniczy również zachwyca swą architekturą, choć sława tego obiektu wiąże się głównie z działalnością muzeum. W części uzdrowiskowej warto z kolei zwrócić uwagę na okazałe wille, budowane na przełomie XIX i XX wieku. Każda z nich ma swój urok i długą tradycję, każda z nich może być atrakcyjnym miejscem integracyjnego pobytu. To dzięki nim wyjazdy integracyjne w Dusznikach stają się jeszcze przyjemniejszym doświadczeniem.

Comments are closed.