Wycieczki do Pragi

Wycieczki do Pragi

Wycieczki do Pragi

Dla wielu z nas Czechy stały się nie tylko atrakcyjnym, ale i niezwykle przyjaznym kierunkiem wycieczki. Biura turystyczne mają dla nas coraz więcej ciekawych propozycji na poznawanie tego kraju, a chętnych na udział w takich wyprawach nie brakuje. I choć programy wycieczek po Czechach są coraz ciekawsze, wciąż dominują te oferty, w których pojawia się Praga. To akurat nikogo nie powinno dziwić. Czeska stolica to piękne zabytki i wyjątkowa atmosfera, której nie można się oprzeć. Czym to miasto pobiło nasze serca? Jakie atrakcje cieszą się tu największą popularnością? Czy warto tu organizować wyjazdy integracyjne?

Praga i jej skarby

Dla wielu z nas Praga to przede wszystkim słynny Most Karola. Faktycznie – od wizyty w tym miejscu większość z nas zaczyna swe wycieczki po Pradze. Zachwyca on swymi rozmiarami oraz barokowymi figurami, które stały się symbolami czeskiej stolicy. Kto chce spojrzeć na ów most z nieco innej perspektywy, może skorzystać z wycieczkowego rejsu statkiem po Wełtawie. Idealnie jest zwiedzać Pragę z przewodnikiem miejskim. Te propozycje cieszą się ogromnym uznaniem, jednak nie są to jedyne sposoby na spędzenie czasu wolnego w Pradze. Niezapomnianych wrażeń mogą nam przecież dostarczyć również spacery po żydowskiej dzielnicy Josefov, znanej z pięknych bożnic oraz innych perełek dawnej architektury. Wspaniałych atrakcji nie brak też na Rynku Starego Miasta. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na pomnik Jana Husa oraz na kościół NMP przed Tynem. Perełką dawnej architektury jest tu również ratusz Staromiejski ze słynnym zegarem astronomicznym – atrakcją, obok której nie można przejść obojętnie. Zachwycają też Hradczany z królewskimi obiektami, zadziwia Złota Uliczka, z którą wiąże się tak wiele historii o alchemikach. Wszystko to sprawia, że w Pradze nudzić się nie można, a turyści spędzają tu czas w wyjątkowo ciekawy sposób.

Wycieczki do Pragi
Wycieczki do Pragi

Wycieczki po tak pięknym mieście, jakim jest Praga, każdemu z nas dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń. To miasto to wyjątkowy klimat i piękna architektura, to również wspaniałe zabytki i tajemnice historie, dzięki którym każdy z nas może tu przeżyć wyjątkową przygodę. Jest świetne miejsce na imprezy firmowe czy wycieczki szkolne. Jest to miasto dla każdego.

One thought on “Wycieczki do Pragi

Comments are closed.

Comments are closed.